search
bulgarian | english | more
 
home bio nagradi news gallery program adv contact
 
 

Награди

Георгия е взела участие в следните турнири

2008

Ден на дългото плуване Варна – 6 януари 2008
25м басейн
Златен медал – 200м свободен стил

ДЛОП „Весел делфин“ Пловдив – 22-24 февруари, 25м басейн
Златен медал – 100м бътерфлай
Сребърен медал – 100м бруст
Сребърен медал – 200м свободен стил

Общинска ученическа купа „Варна“
Сребърен медал – 50м бруст

Градски турнир „Малък делфин“Варна, 13-14 май
Златен медал – 50м бътерфлай
Златен медал – 50м бруст
Златен медал – 50м свободен стил
Златен медал – 50м гръб

ДЛОП „Златна рибка“ – Сандански 6-7 юни, 50м басейн
Златен медал – 50м бътерфлай
Сребърен медал – 50м бруст
Златен медал – 50м свободен стил
Бронзов медал – 50м гръб
Златна купа за най-добро лично постижение спрямо световния рекорд с 81, 631% на шампионата
Златен медал за най – добро лично постижение

XV Международен турнир „Кирпкинар“ Одрин, Турция 24-25 юни,
25м басейн
Златен медал – 50м свободен стил
Сребърен медал – 100м бътерфлай
Сребърен медал – 200м съчетано плуване

Градски турнир „Юлиян Русев“ Варна – 27 юли,
50м басейн
Златен медал – 50м бътерфлай
Златен медал – 50м бруст
Златен медал – 50м свободен стил
Златен медал – 50м гръб
Златен медал – 4×50м щафета свободен стил
Златен медал – 4×50м смесена щафета

X Международен турнир „Замората“ – София 8-9 ноември, 50м басейн
Златен медал – 100м бътерфлай
Златен медал – 100м свободен стил
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 50м бътерфлай
Златна купа за най-добър плувец момичета група С

Международно състезание „Млади плувци“ Белград, Сърбия 12-13 декември
25м басейн
Златен медал – 100м бруст
Сребърен медал – 100м свободен стил
Сребърен медал – 100м съчетано плуване
Сребърен медал – 100м бътерфлай

2009

ДЛОП – Пловдив 1-2 март, 25м басейн
Златен медал – 50м бътерфлай
Златен медал – 100м съчетано плуване
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 50м бруст

„Гранд при Зилина“ – Словакия 22-23 март, 50м басейн
възрастова група 97/98
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 50м бруст
Сребърен медал – 50м свободен стил
Сребърен медал – 50м бътерфлай
Сребърен медал – 100м свободен стил

XVIII Международен турнир Антверпен, Белгия 17-19 април
50м басейн, възрастова група 97/98
Златен медал – 100м бруст
Сребърен медал – 400м свободен стил
Сребърен медал – 50м бътерфлай
Бронзов медал – 50м гръб

Ден на спорта и предизвикателството – Варна 17 май, 50м басейн
Златен медал – 50м гръб
Златен медал – 50м бътерфлай
Сребърен медал – 50м бруст
Сребърен медал – 50м свободен стил

XIII Международен фестивал „Ватенфол“, Дания 22-24 май
25м басейн, възрастова група 98/99
Златен медал – 50м бруст
Сребърен медал – 25м бътерфлай
Сребърен медал – 50м бътерфлай
Бронзов медал – 25м бруст

ДЛОП – Сандански 13-14 юни, 50м басейн
Златен медал – 200м съчетано плуване
Златен медал – 50м бътерфлай
Златен медал – 100м бътерфлай
Златен медал – 100м бруст
Бронзов медал – 4×50м смесена щафета
Бронзов медал – 4×50м щафета свободен стил

XVI Международен турнир „Кирпкинар“ Одрин, Турция 20-21 юни
25м басейн
Златен медал – 50м свободен стил
Златен медал – 50м бътерфлай
Сребърен медал – 50м гръб

XXV Международен шапионат „Принцови острови“ Киналиада, Турция
50м басейн
Златен медал – 100м бруст
Сребърен медал – 200м съчетано плуване
Бронзов медал – 100м бътерфлай
Статуетка „Шампион на турнира“
Купа за най-добро постижение

XI Световен шампионат по Биатъл – Монако 20 септември
Първо място //youth E
Пето място // youth D

Международно състезание „Видра“ Загреб, Хърватия – 17 октомври
25м басейн
Златен медал – 100м свободен стил
Бронзов медал – 100м съчетано
Златен медал – 100м бруст
Сребърен медал – 100м гръб
Златен медал – 100м бътерфлай

XI „Арена къп“ Унгария – 24-25 октомври, 50м басейн
възрастова група 98/99
Сребърен медал – 100м свободен стил
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 100м бътерфлай
Златна купа за най-добро представяне във възрастовата група

V Международен турнир „Немо къп“ Македония, Скопие – 28-29 ноември
50м басейн възрастова група 97/98
Златен медал – 200м съчетано
Златен медал – 100м бруст
Сребърен медал – 100м бътерфлай
Сребърен медал – 50м бътерфлай
Сребърен медал – 100м гръб
Сребърен медал – 50м бруст
Сребърен медал – 50м свободен стил
Сребърен медал – 100м съчетано

Международен турнир „Икономиа“ Серес – Гърция 12-13 декември
Златен медал – 200м свободен стил
Златен медал – 100м бътерфлай
Златен медал – 200м бруст

XI Международен Спийдо шампионат „Кириат Биалик“ Израел 24-25-26 декември
Златен медал – 50м бруст
Златен медал – 50м бътерфлай
Златен медал – 200м бруст
Златен медал – 100м бруст

2010

Ден на дългото плуване 09 януари
Златен медал – 800м свободен стил

ДЛОП Пловдив – 26-28 февруари, 25м басейн
Златен медал – 200м съчетано
Златен медал – 200м бруст
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 200м свободен стил

Междуучилищно състезание „Младежки театър на весели и находчиви” за купата на кмета 15 април, Варна 2010 Сдружение „Изкуство и светлина”
Златен медал, лента и титла – Дарование 2010

XII Орка къп – Братислава – 1-2 май, 50м басейн
Златен медал – 400м свободен стил
Сребърен медал – 100м бътерфлай
Бронзов медал – 200м съчетано
Бронзов медал – 50м бруст

VI Международен турнир „Сурдан и Максим“ Босна и Херцeговина – 5-6 юни
Златен медал – 200м съчетано
Сребърен медал – 50м бруст
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 400м свободен стил

ДЛОП Варна, 3-4 юли, 50м басейн
Златен медал – 200м съчетано
Златен медал – 200м бруст
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 400м свободен стил

XVII Международен турнир „Кирпкинар“ Одрин Турция, 10-11 юли
Златен медал – 200м съчетано
Златен медал – 50м бътерфлай
Златен медал – 100м бътерфлай

XIII Отворено първенство „Ягодина“ – Сърбия- 20 юли, 50м басейн
Златен медал – 100м бруст
Сребърен медал – 50м бътерфлай

70 ти маратон „Галата – Варна“ 1-ви август – 251 плувци във всички възрасти
5то място – 4400м. свободен стил

XXVI Международен шапионат „Принцови острови“ Киналиада, Турция – 6-7 август
Златен медал – 200м съчетано
Златен медал – 100м бътерфлай
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 400м свободен стил
Сребърен медал – 50м бътерфлай

I Открит Шампионат по Биатъл, Варна България – 29 август
Национално състезание по Модерен Петобой в дисциплината
500м бягане – 50м плуване – 500м бягане, възрастова група 12г.
Златен медал – 4.13.00

XII Световен Шампионат по Биатъл 30 октомври, Дубай ОАЕ 2010
В дисциплината 500м бягане – 50м плуване – 500м бягане, възрастова група 12г.
Георгия си раздели 8мо място с едно и също време 5.23 с Джесика Чапман от Великобритания.

I Международен турнир „Делфин Къп” Сараево, Босна и Херцеговина 06-07ноември
Златен медал – 100м бътерфлай
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 100м съчетано
Сребърен медал – 100м свободен стил

VI Международен турнир „Немо Къп“ Скопие, Македония 27-28 ноември
Златен медал – 400м съчетано
Златен медал – 200м бруст
Сребърен медал – 200м бътерфлай
Сребърен медал – 200м съчетано

В категория жени Оупън
Златен медал – 200м бруст
Сребърен медал – 200м бътерфлай
Сребърен медал – 400м съчетано
Бронзов медал – 200м съчетано

2011

Международен шампионат „Лингби оупън“ Копенхаген, Дания – 28-30 януари
Златен медал – 400м свободен стил
Златен медал – 200м бруст
Златен медал – 200м свободен стил
Златен медал – 100м бътерфлай
Златен медал – 50м бътерфлай
Сребърен медал – 100м бруст
Сребърен медал – 100м свободен стил
Сребърен медал – 50м бруст
Второ място – 200м бътерфлай

XVII Международен пролетен шампионат – Лайпциг, Германия 6 март
Златен медал – 100м свободен стил
Златен медал – 100м бътерфлай
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 100м гръб
Златен медал – 50м бътерфлай
Златен медал – 50м бруст
Златен медал – 200м съчетано плуване
Златна купа за най – добро постижение в дисциплината 200м съчетано плуване

ДЛОП – Пловдив 18, 19 – 20 март, 25м басейн
Златен медал – 200м бруст
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 200м бътерфлай
Златен медал – 400м свободен стил

IV Международен шампионат Баня Лука Оупън, Босна и Херцеговина 28-29 май
Златен медал – 400м съчетано
Златен медал – 200м бруст
Златен медал – 200м бътерфлай
Златен медал- 400м свободен стил
Златен медал – 800м свободен стил
Сребърен медал – 200м съчетано
Сребърен медал – 200м свободен стил
Сребърен медал – 100м бътерфлай
Сребърен медал – 50м бруст

Републикански шампионат по Модерен петобой – 26 юни Пазарджик
1во място в дисциплината 1000м бягане – 100м плуване
Златен медал – индивидуално класиране
Сребърен медал – отборно класиране

ДЛОП – Варна 16 -17 юли
Златен медал – 200м бруст
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 400м свободен стил
Златен медал – 800м свободен стил

XXVII Международен шампионат „Принцови острови” – Киналиада
Златен медал – 100м бътерфлай
Златен медал – 100м гръб
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 50м свободен стил
Златен медал – 100м свободен стил
Златен медал – 400м свободен стил
Златен медал – 200м съчетано плуване
3 статуетки „Шампион на басейна” в категория жени Оупън за постиженията си на 100м гръб, 100м бруст и 400м свободен стил
Златна купа за най-добър плувец във възрастова група
Статуетка за най – добро постижение – рекорд на турнира в дисциплината 100м бруст

XIII Световен шампионат по Биатъл – 25 септември София – България,
дисциплината 500м бягане – 100м плуване – 500м бягане
Бронзов медал – индивидуално класиране
Бронзов медал – отборно класиране

XIII Международен турнир „Замората” – 12-13 ноември, София
Златен медал – 50м бруст
Златен медал – 100м бруст – рекорд с време 1.15.05
Златен медал – 50м бътерфлай
Златен медал – 100м бътерфлай
Златен медал – 100м свободен стил
Златен медал – 200м съчетано
Купа за най – добър плувец

VII Международен турнир „Немо къп“ 26 – 27 ноември Скопие
възрастова група 12-13 години
Златен медал – 50м свободен стил
Златен медал – 100м свободен стил
Златен медал – 200м свободен стил
Златен медал – 400м свободен стил
Златен медал – 50м бруст
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 200м бруст
Сребърен медал – 100м бътерфлай

В категория жени Оупън
Златен медал – 50м бруст
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 200м бруст
Сребърен медал – 400м свободен стил
Бронзов медал – 200м свободен стил
Купа за най – добър плувец във възрастова група
Купа за най – добър плувец – мултимедалист в категория Оупън

XIX Международен турнир „Александрия Оупън“ – квалификации за Олимпиада 2012
03-04 декември Солун, Гърция категория жени Оупън
Сребърен медал – 200м бруст
Бронзов медал – 100м бруст
Покрита майсторска норма в дисциплината 200м бруст с време 2.36.66
4 поправки на националните рекорди на 100м и 200м бруст

XX Международен турнир „Цар Константин“ Ниш, Сърбия 17-18 декември
възрастова група 97/98
Златен медал – 200м съчетано плуване
Златен медал – 400м съчетано плуване
Сребърен медал – 50м бътерфлай
Сребърен медал – 50м свободен стил

Категория жени Оупън
Златен медал – 200м съчетано плуване
Златен медал – 400м съчетано плуване
Сребърен медал – 50м бътерфлай

2012

XVI Международен турнир „Мемориал Киара Гиави“, Монтебелуна – Италия 5,6 – 7 януари
възрастова група 98/99, 25м басейн
Златен медал – 100м бътрефлай
Подобрен национален рекорд с време 1:05,45
Златен медал – 100м бруст
Подобрен национален рекорд с време 1:12,08
Златен медал – 200м съчетано плуване
Подобрен национален рекорд с време 2:24,37

Ден на дългото плуване – Варна, България – 14 януари
възрастова група – 98
Златен медал – 800м свободен стил

Държавно първенство по лека атлетика – Добрич, България – 8 февруари
възрастова група до 16год.
Бронзов медал – 1500м бягане с време 5.10.52

XVII Международен турнир „Мимоза Къп“, Херцег Нови – Монтенегро 18 -19 февруари
възрастова група 98/99, 25м басейн
Златен медал – 200м бътерфлай
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 200м бруст
Подобрен национален рекорд с време 2:37,11
Златен медал – 200м съчетано плуване
Подобрен национален рекорд с време 2:23,12
Сребърен медал – 50м бруст
Подобрен национален рекорд с време 0:34,81
Сребърен медал – 100м съчетано плуване
Подобрен национален рекорд с време 1:08,09
Златен плакет за най – добър плувец във възрастова група 98 – 99
Трето място за най – добър плувец във възрастова група жени Оупън

В категория жени Оупън
Сребърен медал – 100м бруст
Сребърен медал – 200м бруст
Сребърен медал – 100м съчетано плуване
Сребърен медал – 200м съчетано плуване
Сребърен медал – 200м бътерфлай

ДЛОП Варна 16-18 март, 25м басейн
възрастова група 98/99
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 200м бруст
Подобрен национален рекорд с време 2:34,00
Златен медал – 200м бътерфлай
Златен медал – 400м свободен стил

Мултинейшънс Корфу – Гърция 31 март – 01 април
50м басейн, възрастова група 98/99
Златен медал – 200м бруст
Златен медал – 200м съчетано
Сребърен медал – 100м бруст
Сребърен медал – 400м съчетано
Покрита майсторска норма в дисциплината 100м бруст – 1.13.75
Подобрен национален рекорд в същата дисциплина
Подобрен национален рекорд в дисциплината 200м съчетано – 2.26.50

Републиканско първенство по Модерен петобой – Варна 7 април
възрастова група 98/99
в дисциплината 1000м бягане – 100м плуване – 1000м бягане
Златен медал – в индивидуално класиране
Златен медал – отборно класиране
1во място – щафети 500м

V Международен турнир „Баня Лука Оупън“ – Босна 05-06 май, 50м басейн
възрастова група 97/98
Златен медал – 50м бътерфлай
Златен медал – 100м бътрефлай
Златен медал – 200м бътерфлай
Златен медал – 200м бруст
Сребърен медал – 400м съчетано плуване
Подобрен национален рекорд с време 5:08,69
В категория жени
Сребърен медал – 400м съчетано плуване

Международно състезание „Крани“ 2012 – Словения 02-03 юни, 50м басейн
възрастова група 98/99 – участници от 15 държави
Златен медал -100м бруст
Златен медал – 200м бруст
Сребърен медал – 50м бътерфлай
Сребърен медал – 50м бруст
Подобрен национален рекорд с време 0.34.96

VIII Международен турнир „Делфин къп“ – Скопие 09-10 юни, 50м басейн
възрастова група 98/99
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 200м бруст
Златен медал – 200м съчетано плуване
Златен медал – 400м съчетано плуване
Златен медал – 100м бътерфлай
възрастова група Оупън жени
Златен медал – 100м бътерфлай
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 200м бруст
Златен медал – 200м съчетано плуване
Сребърен медал – 50м бътерфлай
Сребърен медал – 400м съчетано плуване
Златна купа за най – добър плувец във възрастова група 13- 14 годишни

V Спортен фестивал „Олимпийски надежди“ – Албена 14-15 юни, 25м басейн
възрастова група 97/98
Златен медал – 100м бътерфлай
Златен медал – 100м бруст

XVIII Средиземноморска купа „Комен Къп“ Торевиеха Испания 30 юни – 01 юли, 50м басейн
възрастова група 98/99 състезатели от 21 държави – национални отбори ниво мини европейско
Сребърен медал – 200м бруст

ДЛОП мъже и жени – София 13-15 юни, 50м басейн
Златен медал – 200м бруст
Подобрен национален рекорд с време 2.35.48
Златен медал – 200м съчетано плуване
Подобрен национален рекорд с време 2.25.05
Сребърен медал – 50м бътерфлай
Подобрен национален рекорд с време 0.30.35
Сребърен медал – 50м бруст
Подобрен национален рекорд с време 0.34.61

ДЛОП – София 20-22 юли, 50м басейн възрастова група 98/99
Златен медал – 100м бътерфлай
Подобрен национален рекорд с време 1.05.05
Златен медал – 100м свободен стил
Златен медал – 100м бруст
Подобрен национален рекорд с време 1.13.58
Златен медал – 400м съчетано плуване

Национално първенство по водно спасяване – Варна, 50м басейн 15-16 септември
възрастова група до 14год.
Златен медал – плуване с препятствия
Златен медал – щафетно извличане на удавник
Златен медал – бягане – плуване – бягане
Бронзов медал – плажни флагове
Златен медал – комплексен победител – национален шампион

Национален лекоатлетически пробег – Варна 29 септември
Сребърен медал – 1000м бягане

Републиканско първенство по подводно плуване – Варна, 25м басейн 6-7 октомври
1во място – плуване с плавници 100м свободен стил
2ро място – 25м апнея
Златен медал – комплексен победител – републикански шампион

VIII Международен турнир „Немо Къп“ – Скопие – Македония, 50м басейн 3-4 ноември
възрастова група 97/98
Златен медал – 200м бътерфлай
Златен медал – 200м гръб
Сребърен медал – 200м свободен стил
Възрастова група Оупън жени:
Златен медал – 1500м свободен стил
Златен медал – 200м бътерфлай
Златен медал – 200м гръб
Сребърен медал – 200м свободен стил

XIV Международен турнир „Замората” – София – България, 50м басейн 10-11 ноември
възрастова група 98/99
Златен медал – 50м бътерфлай
Златен медал – 100м бътерфлай
Златен медал – 50м свободен стил
Златен медал – 100м свободен стил
Златен медал – 50м бруст
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 200м съчетано

XX Международен турнир „Александрия Оупън“ Солун – Гърция, 50м басейн 08-09 декември
възрастова група жени Оупън
Бронзов медал – 200м бруст
Подобрен национален рекорд в дисциплината 50м бруст с време 0.34.55

Държавно Отборно Първенство – София, 25м басейн 15-16 декември
възрастова категория мъже и жени Оупън
1во място – 100м съчетано плуване
Подобрен национален рекорд с време 1:06,76
същото постижение е рекорд и за старша възраст
1во място – 400м съчетано плуване
Подобрен национален рекорд с време 5:01,44
1во място – 200м бруст
1во място – 200м бътерфлай

2013

ДЛОП – София 15-17 март, 25м басейн възрастова група 97/98
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 200м бруст
Златен медал – 100м бътерфлай
Златен медал – 100м съчетано плуване
Златен медал – 200м съчетано плуване
Бронзов медал – смесена щафета 4х50м

ДЛОП – София, 21-24 март 25м басейн
мъже, жени и младежи
Златен медал – 100м съчетано плуване
Златен медал – 200м съчетано плуване
Златен медал – 400м съчетано плуване
Златен медал – 200м бруст
Златен медал – 200м бътерфлай

Балкански игри по плуване – Лариса, Гърция
20-21 април 50м басейн възрастова група 97/98
Златен медал -200м бруст
Златен медал – 200м съчетано плуване
Подобрен национален рекорд с време 2:22,62
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 400м съчетано плуване
Подобрен национален рекорд с време 5:01,84
Бронзов медал – смесена щафета 4х100м

Ниовия Оупън – Солун, Гърция
27-28 април 50м басейн категория мъже – жени
Златен медал – 200м бруст
Златен медал – 200м съчетано плуване
Бронзов медал – 100м бруст
Бронзов медал – 200м свободен стил

VI Олимпийски фестивал – „Олимпийски надежди“ Албена
11-12 юни 25м басейн възрастова група 98/99
Златен медал – 100м съчетано плуване
Златен медал – 100м бътерфлай

ДЛОП – София, 27-30 юни 50м басейн
мъже, жени и младежи
Златен медал – 200м съчетано плуване
Златен медал – 400м съчетано плуване
Златен медал – 200м бруст
Сребърен медал – 50м бътерфлай
Сребърен медал – 200м бътерфлай

ДЛОП – старша възраст София, 05-07 юли
50м басейн, възрастова група 97/98
Златен медал – 50м бруст
покрит разряд за майстор на спорта с време 33:82
Златен медал – 100м бруст
Златен медал – 50м бътерфлай
Златен медал – 100м бътерфлай
Златен медал – 200м съчетано плуване
Златен медал – щафета 4х100м смесена
Сребърен медал – щафета 4х200м свободен стил
Бронзов медал – щафета 4х100м свободен стил
Първо място в комплексно класиране при девойки старша възраст – купа „България“

Държавно Отборно Първенство – София, 25м басейн 15-16 декември
възрастова категория мъже и жени Оупън
1во място – 100м съчетано – подобрен национален рекорд старша възраст с време 1.06:05 – покрит разряд за майстор на спорта на 25метров басейн
1во място – 200м съчетано
1во място – 400м съчетано – покрит разряд за майстор на спорта на 25метров басейн с време 5.00:41

Международен турнир „Свети Никола“ Ниш Сърбия 21-22 декември 50м басейн, възрастова група 97/98
Златен медал – 200м свободен стил
Златен медал – 50м делфин
Сребърен медал – 200м гръб
Бронзов медал – 100м гръб
В категория жени оупън
Сребърен медал – 50м делфин
Бронзов медал – 100м гръб

2014

ДЛОП старша възраст София 28.02 – 02.03, 25метров басейн, възрастова група 98/99
Златен медал – 100м съчетано подобрен национален рекорд с време 1:05:70
Златен медал – 200м съчетано плуване
Златен медал – 100м бътерфлай подобрен национален рекорд с време 1:03:46
Златен медал – 200м свободен стил
Златен медал – 50м бруст
Бронзов медал – щафета 4х50 свободен стил
Бронзов медал – щафета 4х50 смесена
Трето място в комплексно класиране при девойки старша възраст – купа

ДЛОП мъже, жени и младежи 07-09 март, 25 метров басейн, категория оупън
Златен медал – 400м съчетано плуване
Златен медал – 200м съчетано плуване подобрен национален рекорд с време 2:19:82
Сребърен медал – 100м бътерфлай
Сребърен медал – 200м бътерфлай
Сребърен медал – 200м свободен стил

XXXII Ниовия Гранд При международен турнир 05-06 април Солун,
Гърция възрастова категория оупън мъже и жени
Златен медал – 200м съчетано плуване
Златен медал – 400м съчетано плуване

Балканиада по плуване 26-27 април Лариса, Гърция
възрастова група 1998/1999
Златен медал- 200м съчетано плуване
подобрен национален рекорд с време 2:22:28
Златен медал – 400м съчетано плуване
подобрен национален рекорд с време 5:00:61
Сребърен медал – 200м бруст
Сребърен медал – щафета 4х100м смесена
подобрен национален рекорд от 1989г
Бронзов медал – 100м бруст

Европейско първенство – Дордрехт – 44 държави

200 м съчетано – 9-то място
400 м съчетано – 10 място
200 м бруст – 12 място

ДЛОП старша възраст София 18-20 юли, 50 метров басейн, възрастова група 98/99
Златен медал – 200м свободен стил
Златен медал – 400м свободен стил
Златен медал – 800м свободен стил
Златен медал – 50м бътерфлай
Златен медал – 50м бруст
Сребърен медал – щафета 4х100м смесена
Бронзов медал – щафета 4х100м свободен стил
Бронзов медал – щафета 4х200м свободен стил
Трето място в комплексно класиране при девойки старша възраст – купа

ДЛОП мъже, жени и младежи 24-27 юли, 50 метров басейн, категория оупън
Златен медал – 200м съчетано плуване
Златен медал – 200м бътерфлай
Бронзов медал – 100м бътерфлай, подобрен национален рекорд с време 1:03:66
Бронзов медал – 50м бътерфлай
Бронзов медал – 50м гръб

II Младежки Олимпийски Игри 16-28 август – Нанджин, Китай
11-то място – 200м бруст, подобрен национален рекорд с време 2:34:45
15-то място – 200м съчетано плуване

Гран При Зренянин 30.10 – 02.11. Сърбия 25метров басейн категория жени оупън
Сребърен медал – 200м съчетано, подобрен национален рекорд с време 2:17.07
Сребърен медал – 200м свободен стил

XVI Алехандро Лопес 15 ноември – Барселона 25м басейн категория жени оупън
Златен медал – 400м съчетано плуване – 4:48:49 подобрен национален рекорд (предишното върхово постижение на Ана Дангалакова – 4:57,52)
Бронзов медал – 200м бруст
Бронзов медал – 200м съчетано плуване

XXII Александрия Гран При 50м басейн, Солун – Гърция 05-07 декември категория жени оупън
Златен медал – 200м съчетано плуване
Купа за най – добър плувец
Златен медал – 400м съчетано плуване
Купа за най – добър плувец

ДОП – 25м басейн, София 13-14 декември категория оупън
1во място – 100м бруст
1во място – 200м бруст
1во място – 400м съчетано плуване
2ро място – 100м съчетано плуване
2ро място – 200м съчетано плуване



биография | награди | новини | програма | реклама | контакти
Копирайт 2009 Georgia Kadoglu | Правила на ползване
design and programming by creativedesign.bg